Pryskyřice ze stromů pomalu
odkapává čas.
Na stráni
se tráva učí šeptat pozpátku,
aby jí rozuměly kořeny.
A mezi stébly
list
na hladině chvíle
dlouho se chvěje.
Výš už jen nebe
si obléká
měkkou modř po dešti,
a mraky
se opírají o lesy.
Kdo dal tichu jméno,
byl plný něhy.
Od té doby
všechno živé
roste než touha pomaleji.
A noc?
Ta přichází bosá.
V korunách stromů
rozvěšuje hvězdy,
aby bylo čím zašívat samotu.
Vracíš se
s vůní jehličí na rukávech.
Nevím,
jestli ses dotýkal stromů,
nebo ony
na chvíli
uvěřily člověku.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Ke komentářům "bez přihlášení" lze použít "Komentovat jako: Anonymní"