Na konci louky stojí starý žlab.
Už se z něj nepije.
Jen déšť v něm občas nechá trochu vody
a oblohu obrácenou vzhůru nohama.
Den se pomalu ztrácí v trávě.
Ne najednou.
Nejdřív zmizí lesk z kamenů,
pak z pavučin mezi stébly
a nakonec i z pěšiny,
která vedla dolů k potoku.
Z polí přichází chlad.
Z vrby spadl list.
Dlouho se nic dalšího neděje.
Ještě jsou vidět meze,
hromada kamení za polem
i bílý kmen břízy.
V okraji světla
liška se mihne u cesty.
Pak už jen tuším,
kde co bylo.
A přece nic nechybí.
Některé věci jsou nejblíž právě tehdy,
když nejsou vidět.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Ke komentářům "bez přihlášení" lze použít "Komentovat jako: Anonymní"